KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12297136
nr 1229 7136
Alvin Stöhr
(1874-1941)
Oljemålning, Alvin Stöhr (1874-1941), Signerad, daterad 31, parkmotiv. Olja på duk, 45x40
Alvin Stöhr, född 1874 i Köpenhamn, död 1941 i Stockholm, målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 januari 2019
kl 18:26:25
16/1 22:41:17
Alvin Stöhr
Läs mer om Alvin Stöhr